Olomoucká muzejní noc 2017

Datum akce: 
Pátek, Květen 19, 2017 -
Od 08:00 do 22:00 .
Lokace: 
Hlavní budova
Text: 

MIMOŘÁDNĚ OTEVŘENO DO 22 HODIN

17:00  
Kameny zmizelých – místopředseda Židovské obce v Olomouci PhDr. Tomáš Hrbek návštěvníkům přiblíží, co znamenají Kameny zmizelých nejen v Olomouci, kdo jsou zmizelí spoluobčané, co o nich víme a jak si je připomínáme. Detailněji bude zmíněn projekt Stolpersteine a jeho tvůrce Gunter Demnig. Chcete poznat proces položení kamene zmizelého od přípravy po realizaci? Chcete vědět, jak vyhledávat kameny zmizelých formou hry s použitím  GPS? Přijďte na jedinečnou besedu! Z kapacitních důvodů  je nutná rezervace místa v oddělení pro dospělé čtenáře.

18:00–22:00
Dobrodružné cestování v čase – výprava po stopách dávných časů. Zábavné úkoly, při nichž se dozvíte spoustu nových věcí z historie knihovny a Olomouce. Každý úspěšný cestovatel v čase může na konci výpravy najít knižní poklad a vybrat  si z něj knihu jako dárek.

8:00–22:00
Výstava vzácných fotografií z rekonstrukce kostela svatého Mořice –  do konce června si mohou návštěvníci v prostorách hlavní budovy knihovny na náměstí Republiky prohlédnout výstavu vzácných fotografií z let 2009-2011 dokumentujících rekonstrukci krovů kostela sv. Mořice. Autorem je amatérský olomoucký fotograf Lubomír Kroupa.