Muzejní noc 2022

20. května 2022

Již tradičně pro Vás knihovna města Olomouce připravila v rámci Muzejní noci pestrý program, a to až do pozdních večerních hodin. Po celou dobu bude knihovna nabízet také běžné služby.


Mimořádně otevřeno do 21 hodin

14:00 – 21:00
Čítárna u kašny (Tritonů)

jako každý rok nebude chybět oblíbená Čítárna u kašny, kde na Vás bude čekat plný stánek knih, do nichž se budete moci začíst. Každý návštěvník si navíc může vybrat knihu a odnést si ji domů jako dárek.


18:00 – 21:00
Hlubinami podmořského akvária

Ponořte se s námi do hlubin akvária, podmořského království korálových útesů, ryb, a především rozmanitých pokladů. Je jen na Vás, zda si zvolíte poklidnou cestu, nebo dobrodružnou výpravu plnou překážek a úkolů. Výpravu, kde na každém kroku bude číhat nebezpečí v podobě mořských predátorů nebo pirátů, kteří se svých pokladů nechtějí tak snadno vzdát. Čeká vás noc plná dobrodružství, her a napětí.


Soutěž o knihu Terryho Pratchetta

Zapojte se do soutěže o knihu Terryho Pratchetta, autora, který stvořil úžasný svět jménem Zeměplocha. Soutěžní lístky budou k dispozici na oddělení pro dospělé čtenáře v úseku fantasy. Každý správně vyplněný soutěžní lístek bude zařazený do slosování, které proběhne 1. září 2022.


8:00 – 21:00
Výstava Ladislava Grossmanna – Prostranství paměti

V oddělení pro dospělé čtenáře a v internetovém centru bude k vidění výstava grafických cyklů Ladislava Grossmanna s názvem Prostranství paměti. Jeho tvorba vzniká v cyklech za pomoci rozmanitých výtvarných technik a materiálů. Kromě volné malířské a grafické tvorby se věnuje i knižní ilustraci, dřevěné plastice a sochařské keramice.

Kdy: 20. 05. 2022 08:00 - 20. 05. 2022 21:00

Kde: Oddělení pro dospělé, Oddělení pro děti a mládež, Čítárna a studovna, Internetové centrum, Klubovna knihovny

Co: pro děti, výstava, zábava, výtvarná dílna, soutěž