Vyhlášení vítězů soutěže Příběh z názvů

V průběhu března mohli dětští čtenáři vymýšlet příběh, do kterého měli vložit co nejvíce názvů knih Davida Walliamse.

Sešlo se 11 příběhů od 10 dětí.

1) Jednou ráno pozvali babička s dědečkem holčičku Elsie na hamburger. Vyrazili do města, až přišli do restaurace. Protože měl číšník dlouhou zástěru, vypadal spíš jako kluk v sukních. Po podlaze byl rozšlapaný sliz a po hamburgeru se procházela krysa, takže připomínal spíš krysburger. „Nejsem sice žádný malý miliardář, ale tady jíst nebudu!“ řekla Elsie. Následoval dědečkův velký útěk z restaurace.

A tak vzala babička drsňačka Elsie aspoň na zmrzlinu. Ta byla tak velká, že se jí dalo říkat ledová obluda. „Jakou si dáš?“, říká babička. „Banánovou:“ Zmrzlinář, který vypadal jako pan smraďoch, odpověděl „Operace banány bude neúspěšná, máme jenom vanilkovou.“ Z chladné zmrzliny Elsie rozbolel zub, a tak ji babička vzala k ďábelské zubařce, která jí zub musela vytrhnout. Sestřička se sice tvářila jako příšerná teta, ale nakonec dala Elsie obrázek.

Po cestě domů potkaly děti ze základní školy. Ty se chovaly jako nejhorší děti na světě, které doprovázeli nejhorší učitelé na světě. Děti křičely „V naší škole je had!!“ a zmateně pobíhaly po chodníku.

Elsie od babičky vyzvedl táta. „Tati, ty jsi táta za všechny prachy!“ Holčička cestou domů tatínkovi všechno vyprávěla, „Tati, to bylo něfo!!“.

Žofinka (5 let) s maminkou


2) Jednou takhle jdu s Gabčou a Chloe po chodníku a pozoruju letadlo, ze kterého mává nějaký dědeček a kluk. „Mmm, to je Jack, Denisův kamarád.“ , řekne Chloe. „Jóóó, víte, že se Denis přihlásil na soutěž „Nejhezčí holka“? „No jo, nic se tady neděje, není to nuda?“ řeknu, ale Gabča hned na to: „Náhodou… třeba pan Smraďoch už nechce být ve svém domě a spí zase na lavičce a taky ten prodavač Burt už neprodává krysburgery, ale ňamburgery. To je lepší, ne?“ „Jo“, řekla jsem. (Tolik změn jsem nečekala.)

„Tak kdo si neuklidil pokoj?“ zařvala moje příšerná teta. „Už jdu!“ zavolala jsem a šourala se domů. Ještě že příští týden přespím u babičky drsňačky. (Je super.) Co na příštím týdnu ale není super je, že jsem objednaná k ďábelské zubařce.

Druhý den jdu do školy a potkám toho malého miliardáře a tu rozmazlenou holku, která se mi chechtá, že nemám něfo. Jsou to nejhorší děti na světě. Vlastně ten kluk už není miliardář, protože se mu nelíbil jeho tatínek a koupil si druhého tátu za všechny prachy. A k tomu máme ty nejhorší učitele na světě. Pana a paní Zaláskované – Hrdličkovy. Ještě jsem vám asi neřekla, že je zima. Když školník vešel do školy, vypadal jako ledová obluda. U nás je takový zvěřinec. V naší škole je had a taky poněkud otravný slon. A ještě nám sem přivezli bestii z Buckinghamského paláce. No, konec vyprávění. Ve škole mě už čekají kamarádi z Půlnočního gangu.

Hedvika B., 9 let


3) Ahoj, já jsem malý miliardář. Ale hodně lidí mi říká kluk v sukních, protože nosívám sukně. Donutila mě k tomu moje příšerná teta. Chodím do té nejhorší školy na světě. Jsou v ní totiž ti nejhorší učitelé na světě a také ty nejhorší děti na světě. Navíc se říká, že v naší škole je had! Za to určitě může půlnoční gang!

Ještě vám musím představit svoji rodinu: mám tátu za všechny prachy, maminku, příšernou tetu (o které jsem se už zmiňoval), babičku drsňačku a našeho psa Něfa. A taky mám dědu, který nedávno utekl, a tak řešíme ,,Dědečkův velký útěk“.

Jednou jsem musel jít k ďábelské zubařce (i když se mi vůbec nechtělo) a před ordinací jsem potkal pana Smraďocha, který si zrovna něco kupoval u Krysburgra. Za odměnu, že jsem šel k zubařce, jsem dostal lístek do kina na film ,,Bestie z Buckinghamského paláce“. Byl to skvělý film, protože v něm byla ledová obluda. Hned vedle kina byl cirkus, a tak jsem si řekl proč tam nezajít. Cirkus byl zajímavý, protože v něm byl poněkud otravný slon a divoký lev, který skákal skrz ohnivé kruhy.

Hana P., 11 let


4) Dnes Vám povím jak probíhal Dědečkův velký útěk. Zazněl Půlnoční gang a dědeček utíkal za Bestií z Buckinghamského paláce, protože jí musel říct něco o Ledové obludě Něfo. Něfo totiž zná ty nejhorší učitele na světě a je proto génius. Například Pana Smraďocha, Krysburgera a další… Krysburger sice pracuje ve fast foodu, ale supluje každý den hodiny za učitele Smraďocha. Pan Smraďoch se choval prý jako poněkud otravný slon a zařval po hodině do rozhlasu: ,,V naší škole je had! ´´ale to určitě nebyla pravda.

Krysburger je prý táta za všechny prachy. Říká to totiž jeho syn, který má přezdívku kluk v sukních. Kluk v sukních vypadá jak nějaký malý miliardář, ale všem je to jedno. Bestie mu řekla, že zná Něfa, ale že on nic neví o nejhorších dětech na světě a to oba zarazilo. Dále se bavili o babičce Drsňačce, kterou celou noc obdivovali. Taky řešili Ďábelskou zubařku, která trhá všem zuby bez narkózy. Oba na konci útěku ještě řešili to, jak je možné, že Něfo zná Příšernou tetu, když teta bydlí 106 km daleko a Něfo by za ní určitě nejel. Tak to byl příběh o Dědečkově velkém útěku!

Adéla V., 12 let


5) Malý fór, dobrý fór

V jednom městečku uprostřed Anglie žili dva kluci. Jeden si říkal Kluk v sukních a druhý Malý miliardář. Spolu tvořili gang, a protože se scházeli o půlnoci, říkali si Půlnoční gang. Kluci si rozumněli, protože Malý miliardář měl opravdu příšernou tetu, která ho nutila jíst samé zdravé věci a Kluk v sukních měl tátu za všechny prachy, protože choval v garáži poněkud otravného slona.

Jednoho dne šla třída kluků do fast foodu v rámci projektu: Nezdravě je taky způsob. Fast food to byl vskutku zajímavý. Jeho šéf se jmenoval pan Smraďoch. Jeho jméno vzniklo podle toho, že jednou jednomu zákazníkovi nevoněly jeho vyhlášené burgery a tak ho takto nazval. Mezi jeho nejoblíbenějšími burgery byl Krysburger. Kluci si ho objednali, když tu najednou…

Všichni nejhorší učitelé na světě, kteří seděli u jednoho stolu, vstali a řekli: „Právě ná napsala Babička drsňačka, prý se do města valí Ledová obluda, též zvaná Bestie z Buckinghamského paláce.“ Do fast foodu přiběhla Ďábelská zubařka. Sotva popadala dech a říkala pořád dokola: „V naší škole je had!“ a můj dědeček, který tam dělá školníka se ho lekl a utekl. Všichni zpozorněli a začali řešit dědečkův velký útěk.

„Klid“ zařvala najednou jedna z učitelek. „Právě mi volal Něfo, náš školní detektiv, že ta zpráva ohledně Ledové obludy byla jen blbý fór a že ten had je hračka.“ Malý miliardář a Kluk v sukních se smáli, až se za břicho popadali. Pohledy všech se stočili na ně a všem hned došlo, kdo v tom má prsty. Paní učitelka třídní vstala, popošla až k jejich stolu a řekla: „Vy jste ty nejhorší děti na světě!“ Pak se zamyslela a dodala: „Zvedněte se a běžte najít pana školníka, daleko nebude.“

Eliška P., 14 let

Kdy: 01. 03. 2022 00:00 - 31. 03. 2022 00:00

Kde: Oddělení pro děti a mládež, Pobočky knihovny

Co: pro děti, soutěž