Podporujeme Dobrovolnické centrum Fakultní nemocnice Olomouc

Vzpomínáte na Letní kamínkovou soutěž a dílnu Malování kamínků, které jsme pro Vás o prázdninách připravili?

Pokud jste přispěli svým výtvorem do soutěže, jistě Vám neuniklo, že kamínky po skončení putovaly do Dobrovolnického centra FNOL. Centrum malované kamínky rozdává dětským pacientům pro radost již delší dobu, proto se jim Vaše příspěvky moc hodily.

Kamínky naše spojení s organizací započaly, společně jsme ale přišli ještě na další formy spolupráce. V knihovně se každoročně musí vyřazovat knihy, aby se uvolnilo místo pro nové přírůstky. Část z takto vytříděného fondu teď odvážíme právě do Fakultní nemocnice. Několik beden jsme již zavezli na kliniku psychiatrie, geriatrie a kliniku plicních nemocní a TBC.

Na vybraných klinikách, kde jsou dlouhodobě hospitalizovaní pacienti, jsou k dispozici malé knihovničky. Péči o ně dostala knihovna na starost. Budeme je pravidelně obměňovat a doplňovat. Plné knihovničky mohou pacientům poskytnout zdroj zábavy a rozptýlení a pomůžou zkrátit a zpříjemnit dlouhou chvíli.

Do budoucna bychom rádi přispěli i dalšími formami pomoci, například bychom rádi docházeli pacientům číst. Dokud situace nic jiného nedovolí, jsme moc rádi, že můžeme pacientům přenášet příběhy a potěšení ze čtení alespoň skrze vyřazené knihy.

Kdy: -

Kde:

Co: