Týden knihoven 2021

25. ročník celostátní akce vyhlášený sekcí veřejných knihoven Svazu knihovníků a informačních pracovníků

4. – 10. října 2020

Knihovna města Olomouce pro Vás připravila ve svých půjčovnách v ústřední budově na náměstí Republiky a na pobočkách ve městě tyto akce:

úterý 5. října – registrace nových čtenářů do konce roku 2021 zdarma


Dinosauří týden

Soutěž od 4. do 9. říjnaoddělení pro děti a mládež na náměstí Republiky, která prověří znalosti, a ve které se mohou děti naučit nová fakta o dinosaurech.


Staňte se knihovnicí/knihovníkem
Přijďte si vyzkoušet jaké to je za knihovnickým pultem. Knihy, které si v pondělí 4. října od 13 do 18 hodin vyberete k půjčení na pobočce Brněnská, si můžete sami načíst na své čtenářské konto a nahlédnout tak do zákulisí knihovnické práce.


Dílna plná pravěku
Výtvarná dílna nejen pro milovníky dinosaurů – oddělení pro děti a mládež na náměstí Republiky 5. října od 14 do 17 hodin.


Hmyzí hotel

Hmyzí hotel je skrýš pro hmyz žijící v našich zahradách, který se stará nejen o opylování květin a plodů, ale také o redukci škůdců. Přijďte si 5. října v 16 hodin do budovy na náměstí Republiky vyrobit hmyzí hotel, který můžete umístit jak do své zahrady, tak i do lesů nebo na louku – přispějete tak k ochraně přírody.


Náramkování
V úterý 5. října v 16 hodin si můžete na pobočce Brněnská vyrobit originální náramek pod vedením výtvarnice Ivety Skřivánkové. Akce je určena všem tvořivým dětem i dospělým.


Listování

6. října od 10 hodin si na pobočce Holice představíme knižní novinky a zaměříme se na to, jak a kde si pro sebe vybrat tu pravou literaturu.


Knihohrátky: Podzimní dovádění
Barevné podzimní období přeje krásným knižním příběhům. Přijďte 6. října od 15 hodin s dětmi na Knihohrátky na pobočku Neředín zjistit, které jsme pro Vás vybrali. Navíc bude připravené i tradiční tvoření a jiné zábavné aktivity.


Zahraj si únikovku

7. října v 15:30 na pobočce Brněnská proběhne neoficiální dobrodružství ze světa Minecrafu. 45 minut na vyřešení záhad a poražení endermanů! Hra je pro 2-5 hráčů od 7 do 12 let. Budeš jedním z nich?


Případ zmizení Jantarové komnaty

7. října v 17 hodin přivítáme na pobočce Jungmannova Milana Zachu Kučeru, záhadologa, badatele a spisovatele, který nám přiblíží zmizení Jantarové komnaty.


VÝSTAVY

Pavel Langer

Lidé kolem kostela. Výstavu fotografií si můžete prohlédnout na náměstí Republiky.


František Valčík

V říjnu pokračuje výstava amatérského fotografa Františka Valčíka – Proměny přírody mýma očima. S průřezem jeho tvorby se můžete seznámit na pobočce Jungmannova.


Iveta Skřivánková

Pobočka Brněnská nabídne do konce října výstavu Vnitřní vesmír. Abstraktní obrazy malované akrylovými barvami na plátně, zdobené minerálními kameny.

Kdy: 04. 10. 2021 08:00 - 09. 10. 2021 12:00

Kde: Oddělení pro děti a mládež, Čítárna a studovna, Klubovna knihovny, Pobočka Brněnská, Pobočka Jungmannova, Pobočka Neředín, Pobočka Holice

Co: pro děti, výstava, zábava, beseda, výtvarná dílna